جمعه 6 اسفند‌ماه سال 1389
توسط: سعید

انفجار بمب الکترومغناطیس ایران در آمریکا

آمریکا مدعی است که ایران به دنبال دستیابی به سلاحی ویژه برای حمله به آمریکا است که می تواند آمریکا را به عصر ماقبل صنعت باز گردان

مشرق،این سلاح مؤثر « بمب الکترو مغناطیسی » (EMP) نام دارد که اساس و عصاره آنها چیزی نیست جز یک پرتو شدید و آنی از امواج رادیویی که قادر است همه مدارهای الکتریکی را که در سر راهش قرار گیرد نابود سازد . به دلیل وابستگی شدید جوامع پیشرفته به تکنولوژی، استفاده از بمبهای الکترومغناطیس می تواند سبب فلج شدن روند زندگی در یک جامعه وابسته به تکنولوژی شود . 
آمریکا می گوید ایران وعده داده است که «جهان بدون آمریکا» امکان‌پذیر است و این چیزی است که ایران به آن دست خواهد یافت. ایالات متحده از یک حمله به آمریکا با بمب الکترومغناطیسی هراس دارد و مدعی است که این حمله از جانب گروه های تروریستی نخواهد بود بلکه تنها کره شمالی یا ایران با دستیابی به تکنولوژی پیچیده ی این بمب ها و دارا بودن موشک های پیشرفته ای چون شهاب 3 می توانند این حمله را صورت دهند و با این کار آمریکا را به چند قرن پیش برگردانند. این مساله ای است که رسانه های آمریکایی روی آن تبلیغات زیادی می کنند.
مقامات بلند پایه ی جمهوری اسلامی بارها اعلام کرده اند که ایران هیچگاه به دنبال دستیابی به بمب هسته ای نیست چراکه یک سلاح کشتار جمعی است و ایران استفاده از آن را حرام می داند و آمریکا نیز می داند که ایران از سلاح های کشتار جمعی همچون بمب اتمی استفاده نمی کند بنابراین هر حمله اتمی به آمریکا پیشاپیش از سوی ایران به دلیل مبانی دینی جمهوری اسلامی، محکوم شده می باشد. اما با این استدلال که بمب اتمی یک سلاح کشتار جمعی نیست و فقط وقفه عظیمی در زندگی آن ها ایجاد می کند لذا این پتانسیل را در ایران می بینند که در یک جنگ تمام عیار دست به استفاده از بمب الکترومغناطیس بزند و باعث نابودی آمریکا برای همیشه شود. 
اکنون سوال اینجاست که آمریکا با تهدید نشان دادن ایران اتمی و نشان دادن حجم وسیع آسیب های خود در برابر این تهدید، به دنبال دستیابی به چه عوایدی است؟

متن زیر ادعای آمریکا در مورد بمب EMP ایران است:

 

وابستگی ایالات متحده به الکترونیک در تمامی شئون زندگی شهروندان، آمریکا را نسبت به یک تهدید نوظهور آسیب‌پذیر می‌نماید.
حمله یک بمب الکترومغناطیس (EMP) می‌تواند با یک کلاهک هسته‌ای صورت بگیرد و در ارتفاع بالایی در آسمان ایالات متحده منفجر شود در نتیجه این انفجار، بمب الکترومغناطیس (یک شوک موجی الکترومغناطیسی) تولید می‌شود که می‌تواند ارتباطات نظامی و غیرنظامی، برق، حمل و نقل، آب، غذا و دیگر زیرساخت‌ها را فلج کند. گرچه ممکن است در وهله نخست، انفجار یک EMP در ارتفاع بالا کسی را نکشد. اما بخش وسیعی از ایالات متحده را فلج می‌کند. پیامدهای اقتصادی و عملکردی طولانی مدت می‌تواند بین چند ساعت تا چند سال بطول انجامد.
اگر بخواهیم تأثیرات ثانویه آن را در نظر بگیریم، یک بمب الکترومغناطیس می‌تواند حتی نسبت به یک حمله مستقیم هسته‌ای بسیار کشنده‌تر باشد. در واقع همانطور که یکی از اعضای مجلس نمایندگان آمریکا، آقای اسکو بارتلت می‌نویسد: در جایی که حملات هوایی تروریست‌ها در 11 سپتامبر منجر به مرگ هزاران نفر شد، یک حمله تروریستی حملات الکترومغناطیسی می‌تواند به صورت غیرمستقیم باعث مرگ میلیون‌ها نفر و فروپاشی همیشگی کل جامعه آمریکا گردد. این تهدید بیشتر از همه از سوی ایران ساطع می‌گردد. کشوری که در حال ساخت موشک‌های بالستیک و هسته‌ای می‌باشد. و رئیس جمهور آن وعده داده است که «جهان بدون آمریکا» امکان‌پذیر است. کشور ما (آمریکا) در حال حاضر آمادگی مقابله با تهدیدات این حملات را ندارد. چرا که سیاستمداران آمریکایی این تهدید را جدی نمی‌گیرند. یکی از اقدامات مهم برای خنثی‌سازی این تهدید، این است که زیرساخت‌های خود را در مقابل چنین حمله‌ای تقویت کنیم. اما ضروری‌ترین اقدام، ایجاد یک سیستم دفاعی موشکی مناسب می‌باشد. هنگامی که پای تهدید EMP به میان آید ایالات متحده نمی‌تواند از متحمل یک بی‌درایتی دیگر با نادیده گرفتن این تهدید شود.
کشور ما (آمریکا) می‌تواند این اقدامات را برای مقابله با تهدید EMP انجام دهد:
- این فیلم را مشاهده کنید و برای دوستان و وبلاگ‌های مختلف بفرستید تا زنگ خطر را به صدا درآورید.
- هشدار به دولتمردان با استفاده از امکانات سایت شیلد آمریکا (http://shieldamerica.org) نسبت به تهدید EMP و کارهای لازم برای حفاظت از خود از جمله ساخت سپر دفاعی موشکی.
- کمیسیون ارزیابی تهدیدات EMP: در نوشته‌های مقامات نظامی ایران به وضوح بحث از یک حمله EMP هسته‌ای است که بر اثر آن ایالات متحده به شدت آسیب خواهد دید.

ازسوی دیگر با عملیات روانی ایالات متحده در مورد حمله تروریستی به خاک آمریکا، درسریال های استراتژیک "جریکو" و یا "24" که در آن آمریکا را آماج حملات تروریستی اتمی می بینیم، این شائبه وجود دارد که ایالات متحده، 11 سپتامبر دیگری را به صورت ساختگی با حمله EMP به خود مرتکب خودزنی دیگری شود و از آنجا که از قبل ایران را مستعد برای حمله به آمریکا نشان داده است، اتهام حمله به آمریکا را به ایران نسبت دهد و دست به اقدامات تلافی جویانه بزند. فیلم هایی همچون فیلم مزبور مهیا کننده بستر لازم در عملیات روانی و بستر سازی برای اتهام به ایران برای حمله به خاک آمریکا است. 
بر روی خروجی سایت شیلد امریکا فیلم کوتاهی قرار داده شده تا این تهدید را جدی تر از پیش نشان دهد و مردم را تحریک کند تا از دولتمردان آمریکا بخواهند که برایشان سپر موشکی تاسیس و راه اندازی نمایند تا از تهدید EMP ایران مصون بمانند. لذا این روایت آمریکا از تهدید نشان دادن ایران اتمی، فرصتی برای آمریکا ایجاد می کند تا در میان مردم، بستر لازم را برای تاسیس سپر موشکی فراهم نماید. متن این فیلم به شرح زیر است:
رهبران ایران اظهار می دارند که جهان بدون آمریکا هم ممکن است، و هم عملی. آنها برای نابودی آمریکا استراتژی دارند. کارشناسان مرکز سیاست دوحزبی می گویند که ایران در تلاش برای ساخت سلاح های هسته ای و آزمایش موشک هایی که می توانند آنها را حمل کنند می باشد و بودجه تروریست هایی که می توانند از آنها استفاده کنند را نیز تامین می کند. نوشته های نظامیان ایران به صراحت حاکی از حمله هسته ای به آمریکا می باشد. کشتی ای در نزدیکی سواحل ما، یک موشک دارای کلاهک هسته ای شلیک می کند. موج انفجار حاصل از آن سبب ایجاد یک شوک عظیم انرژی به نام «پالس الکترومغناطیسی» می شود، که سامانه های الکترونیکی سراسر آمریکا را از کار می اندازد.
برق قطع می شود!
ارتباطات نظامی و غیرنظامی فلج می گردد!
تلفن ها و رایانه ها از کار می افتند!
نه غذایی. نه آبی.
اقتصاد در آشوب!
میلیون ها نفر بر اثر گرسنگی و یا نیاز به دارو می میرند.
جهانِ بدون آمریکا، تا آنجا که ما می دانیم، چیزی است که ایران بدان دست پیدا خواهد کرد، چراکه ما بی دفاع هستیم. از رهبران ما بپرسید که آنها در این خصوص چه طرحی دارند.