پنج‌شنبه 28 بهمن‌ماه سال 1389
توسط: سعید

معاون حقوقی رئیس قوه قضائیه: محاکمه موسوی و کروبی قطعی است

معاون حقوقی رئیس قوه قضائیه:
محاکمه موسوی و کروبی قطعی است

حجت‌الاسلام رازینی در پاسخ به سؤالی درباره مطالبات ملت ایران برای محاکمه موسوی و کروبی گفت: قوه قضائیه قطعاً به وظیفه خود برای محاکمه موسوی و کروبی عمل خواهد کرد.

حجت‌الاسلام علی رازینی معاون حقوقی و توسعه قضایی رئیس قوه قضائیه در گفت‌وگو بافارس، با اشاره به اقدامات اخیر جریان فتنه که به بهانه حمایت از مردم مصر انجام شد، اظهار داشت: این‎گونه فتنه‌ها در جهان اسلام کم رؤیت نشده است. 
 
وی با اشاره به حادثه مسجد ضرار گفت: عده‌ای در صدر اسلام تصور می‌کردند که پیامبر به خاطر مسجد ضرار در برابر دشمنان اسلام سکوت خواهد کرد اما پیامبر مکرم اسلام به دستور خداوند فرمودند که مسجد ضرار باید خراب شود. 
 
معاون حقوقی و توسعه قضایی رئیس قوه قضائیه با اشاره به تکاپوی جریان فتنه برای خودنمایی تصریح کرد: افرادی که در کارنامه خود شعار "نه غزه و نه لبنان " را سر می‌دادند و می‌گفتند که به ما ربطی ندارد آمریکا چه بلایی سر مسلمانان می‌آورد، امروز ادعای دفاع از مردم مصر را مطرح می‌کنند که این یک دروغ مسلم است. 
 
رازینی با بیان اینکه امام خمینی(ره)‌ با منتظری و بنی‌صدر به گونه‌ای برخورد کرد که افراد فریب‌خورده و ساده‌لوح از آنها جدا شدند، گفت:‌ مقام معظم رهبری نیز با تدبیر هوشمندانه و بی‌نظیر شرایط جدا شدن افراد فریب‌خورده را از جریان فتنه مهیا کردند.


معاون حقوقی و توسعه قضایی رئیس قوه قضائیه در پاسخ به سؤالی درباره مطالبات ملت ایران برای محاکمه موسوی و کروبی گفت: قوه قضائیه قطعاً به وظیفه خود برای محاکمه موسوی و کروبی عمل خواهد کرد. 
 
وی افزود: قوه قضائیه برای محاکمه افراد وظایف مختلفی دارد که یکی از آنها دستگیری و بازداشت است اما مردم بدانند که قوه قضائیه از وظیفه خود برای محاکمه سران فتنه عدول نخواهد کرد و در زمان مناسب این افراد را محاکمه خواهد کرد.